Kronika Sportowa

Bieg Niepodległości. Niepokonani…

To właśnie Oni, wytrwali, odważni, uśmiechnięci. Ci dla których nie ma złej pogody. Uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Morskich, jak co roku, stanęli na starcie Biegu Niepodległości. Brali udział w biegach krótkich oraz w biegu głównym, którego dystans wynosił w tym roku 12 km. Pomimo niesprzyjających warunków pogodowych biegacze wbiegali na metę z bardzo dobrymi czasami.
Duże podziękowania należą się, jak zwykle niezawodnym wolontariuszom, którzy pomogli przy organizacji biegu i zabezpieczali trasę.
Jesteście niezawodni!!!!

W biegu udział wzięli:
Sobieraj Piotr, Basałaj Tobiasz, Paluszkiewicz Tomasz, Bylińska Edyta, Wiatrzyk Robert, Nowak Szymon, Górczyński Dawid, Piestrak Szymon, Nowicki Adam, Stefaniak Klaudia, Zdyr Alicja, Dziuba Klaudia, Kapiszka Magdalena, Bogdan Balcerzak, Tomasz Grodzki

Wolontariusze:
Madera Gracjan, Wójcik Katarzyna, Dziemiańczyk Julia, Tracz Kornelia, Witek Weronika, Funk Agnieszka, Stangryciuk Tomasz, Tomczak Julia, Wojciechowska Kamila, Żywuszko Aleksandra, opiekun Justyna Wierszel – Kosacka

Fit jest Git…

Fit jest Git… pod takim hasłem upłynął w naszej szkole 19 października. Moda na życie fit zatacza coraz szersze kręgi i cieszy fakt, że już najmłodsi zauważają potrzebę aktywnego trybu życia, zdrowego odżywiania i dobrej, zdrowej zabawy. Uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Morskich wraz ze słuchaczkami Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz uczniami szkoły podstawowej udowodnili, że aktywność sportowa nie jest zarezerwowana wyłącznie dla profesjonalistów. Pod okiem przesympatycznych instruktorek Pani Kamili Łagutko oraz Pani Martyny Gradus i przy dobrej muzyce, wylewali siódme poty. Jak wiadomo fit, to nie tylko sport, ale to również mądra dieta o czym przypomniała Pani Agnieszka Wyczesany. Dużym zainteresowaniem cieszyła się degustacja zdrowych potraw, owoców i warzyw, której w naszej codziennej diecie nie powinno nigdy zabraknąć.
Wszystkim bardzo dziękuję za obecność i wspólną, dobrą zabawę!

Spotkanie z Dariuszem Strychalskim

17 Października 2017 roku w sali gimnastycznej odbyło się spotkanie z p. Darkiem Strychalskim. Dariusz Strychalski jak sam o sobie mówi jest sprawnym inaczej, ponieważ w dzieciństwie wpadł pod ciężarówkę i jest prawostronnie sparaliżowany. Po rehabilitacji postawił na bieganie i od tego czasu zaczęła się jego życiowa przygoda. Jako pierwsza osoba niepełnosprawna pokonał Spatrtathlon, czyli ultramaraton z Aten do Sparty, liczący 247 kilometrów. Przebiegł również jeden z najtrudniejszych biegów Badwater (217 km ) w Dolinie Śmierci w Stanach Zjednoczonych. Ostatnio zmagał się ze 111 – kilometrową trasą biegnącą przez Himalaje – bieg La Ultra. To tylko niektóre z wyczynów tego nieprzeciętnego, skromnego sportowca.

Spotkanie odbyło się w trzech turach, a gość odpowiadał na liczne pytania z zakresu treningu i techniki biegania biegów długich. Dziękujemy za ciekawe spotkanie i życzymy dalszych sukcesów. Na spotkaniu nie mogło się zakończyć i wieczorem nauczyciele wychowania fizycznego pobiegli razem ze swoim gościem na dziesięcio – kilometrową przebieżkę po obwodnicy Darłowa.

Comments are closed.

© 2017 Zespół Szkół Morskich