XVIII Pokaz Stołów Wigilijnych w Zespole Szkół Morskich w Darłowie rozpoczął czas świątecznego świętowania.
Przedstawiciele dwunastu placówek z powiatu sławieńskiego zaprezentowali swoje stoły wigilijne, które zachwyciły pomysłowością, estetyką oraz smakiem przygotowanych potraw.
Maria Lech-Sznajder – Koło Gospodyń Wiejskich „Aksamitka”,
Hanna Peplińska – zastępca dyrektora Darłowskiego Ośrodka Kultury,
Piotr Masłowski – działacz lokalny z Darłowa.
smak i sposób podania potraw,
maskę karnawałową wykonaną na miejscu przez dzieci i młodzież.
Choć wygrani byli wszyscy, punktacja uplasowała uczestników następująco:
Społeczna Szkoła Podstawowa STO im. Lotników Morskich w Darłowie
Szkoła Podstawowa nr 3 im. Króla Eryka Pomorskiego w Darłowie
Internat Zespołu Szkół Morskich w Darłowie (ex aequo)
Niepubliczne Przedszkole ze Żłobkiem „Przy Szkole” w Darłowie
Szkoła Podstawowa im. Ratowników Morskich w Dąbkach (ex aequo)
Centrum Obsługi Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Darłowie
Centrum Obsługi Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Sławnie
Przedszkole nr 2 im. J. Porazińskiej w Darłowie
Szkoła Podstawowa w Starym Jarosławiu
I Liceum Ogólnokształcące w Sławnie
Zespół Szkół Agrotechnicznych w Sławnie
Zespół Szkół Morskich w Darłowie
Podziękowania dla sponsorów i darczyńców
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wsparli wydarzenie:
Powiat Sławieński – Starosta Wojciech Wiśniowski
Urząd Miasta Darłowo – Burmistrz Arkadiusz Klimowicz
Urząd Gminy Darłowo – Wójt Radosław Głażewski
Rada Rodziców przy ZSM w Darłowie – przewodnicząca Joanna Maciejewska
Darłowski Ośrodek Kultury – dyrektor Magdalena Burduk
Marina Royal – prezes Jan van de Voorde
Apteka Darłowo – Anna Szmulik
Delikatesy Bato – Lilla i Bogusław Kendzia
Makarscy G.A. – Ciastkarnia – Gabriela Makarska
KGW „Aksamitka” – Maria Lech-Sznajder
Mrówka Darłowo – Stanisław i Marcin Guzowicz
Sklep Papierniczy – Daniel Wajer
Health Resort & Medical SPA Panorama Morska – Anna Haratyk
Róża Wiatrów – Iwona Ukleja
Dukat Medical Spa – Justyna Urbanowicz-Żaczek
Za piękną choinkę dziękujemy Panu Szczepanowi Bieleckiemu z plantacji w Jeżyczkach.
To dzięki Państwa hojności i wsparciu każda z naszych drużyn opuściła pokaz z uśmiechem i upominkami.